top of page
IMG_9742.jpeg

Merhaba 

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım bölümü mezunuyum.

Tuval üzeri akrilik, kağıt üzeri karakalem, suluboya ve illustrasyon  sanat çalışmalarımı aşağıdaki  linkteki web portföyümden görebilirsiniz.

www.trendssoul.com >>

Hello

I graduated from Marmara University, Faculty of Fine Arts, Department of Industrial Design. You can see acrylic on canvas, charcoal on paper, watercolor and illustration works in my web portfolio at the link below.

www.trendssoul.com >>

Sanatçı ve sanatsever buluşması

Sanat eserlerimi görmek, galerinizde sergilemek ve/veya satın almak istiyorsanız lütfen açıklamaları okuyunuz.

Evimde (İstanbul'da), yanıbaşımda kedimle birlikte resim yaptığım için, sizi evime davet edemem. Görmek istediğiniz (sınırlı sayıda) resimlerimi (kullanmadığım) atölyeme götürüp sizi davet edeceğim. Evimle atölyem arasında çok yoğun bir trafik var ve 40 km yol ortalama 2 saat sürüyor. Bu nedenle sadece çok ciddi istekliler için randevu yapabilirim.

Beğendiğiniz bir veya birkaç tabloyu fiziksel olarak görmek isterseniz, kendinizi tanıtan, iletişim bilgilerinizi de içeren bir e-posta gönderiniz. Karşılıklı randevu tesbit etmek için, en kısa sürede size dönüş yapacağım.

Herbir randevunun süresi en fazla 1 saat olabilir. ziyaretçinin kararı her ne olursa olsun, bu süreyi (zorunlu sebeplerimle) uzatamam.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

.....

Artist and art enthusiast meeting

If you would like to see my artworks, exhibit them in your gallery and/or purchase them, please read the descriptions.

Since I am painting at home (in Istanbul) with my cat next to me, I cannot invite you to my home. I will take the (limited number of) paintings you want to see to my (not used) workshop and invite you. There is very heavy traffic between my home and my workshop and it takes approximately 2 hours to travel 40 km. Therefore, I can only make appointments for very serious bidders.

If you would like to physically see one or more paintings you like, please send an e-mail introducing yourself and including your contact information. I will get back to you as soon as possible to set up a mutual appointment.

The duration of each appointment can be a maximum of 1 hour. Whatever the visitor's decision, I cannot extend this period (for compelling reasons).

Thank you for your empathizing.

kedim ve ben ev atölyemde çalışırken
kedim ev atölyemdeki tablolarımla poz verirken
bottom of page